ESENCE POZOROVATELKY 2024/ 2025
"ELIXÍR ZDRAVÍ 21.STOLETÍ
PRAHA - 17.10. 2024 - 7.9. 2025

Zakladatelka Mgr.A. Michaela Meera / Průvodci: M. Meera a hosté 

 

 
VIII. ročník - Vzdělávací akademie duchovního systému pro ženy
 
V tomto ročníku se soustředíme na několik rovin:
 

1. Zdraví těla

Ve svých zdravých 52 letech může M. Meera předávat a inspirovat ostatní, jak lze své tělo vyladit a zjemnit do plného zdraví pomocí radikální metody, kterou používá a funguje. Celý rok bude toto učení intenzivně předáváno pro skutečnou sebe-péči a sebe-léčení. Pro tento ročník pozvala několik významých hostů. (Jména budou postupně zveřejněna)

 

2. Síla ženy a žití plného potenciálu

 Je velice pomáháno k opření se o sebe samu, ne o vnější autority. Porozumění co je síla ženy, co je žít svůj plný potenciál duše je první krok. Avšak porozumět a skutečně žít "svůj" plný potenciál duše je diametrální rozdíl. Proměna je možná, pokud přijmeme jakékoli překážky konceptů mysli. Jejich uvidění, uvědomění, přijetí je cestou k síle ženy a také nás všech. Darem je dostat se ZA tuto úroveň, to samo otevírá plný potenciál duše pro novou úroveň života.

 

3. Žití duchovních principů v každodennosti

Nezahlcovat se, naopak zjednodušovat. Nevycházet z přečteného, z naučeného, naopak mít svou vlastní zkušenost. Integrovat ji do celého těla a života. Vyzkoušené jemné a jasné techniky postupně přenastaví vidění sebe jako svědka ne jako oběť svého života.

 

4. Umění plynutí se zodpovědností a jak z tohoto poznání vést děti

 Ženy jsou více vnímavé, více intuitivní...umí plynout. Pokud však toto plynutí není spojeno se zodpovědností, vzniká zmatek a létání v oblacích. Rozklíčujeme překážky a přetavíme je v odvahu jasně a správně konat. Jak správně vést děti ke svobodě a také k zodpovědnosti, i to je výukou naší roční školy.

 

5. Vedení a podpora při dění změn jak v těle, tak v životě

Láskyplně pravdivý a neposuzující individuální přístup ke každé ženě, k jejímu tempu je priorituou celého učení. Klade se důraz na Pravdu, obyčejnost, soucit, laskavost, pokoru, kultivaci rozlišovací schopnosti i sebe odhalení mysli. Je vedeno, aby se neodděloval obyčejný život od duchovního a obráceně. Nadhled a humor- to je perpetuum mobile, kdy právě tato lehkost přístupu otevírá každou mysl.

 

M. Meera: "Milé ženy, budeme se intenzivně osobně setkávat 1x měsíčně na úplněk. Podporu dostenete na setkáních i v uzavřené skupině přes apliaci SIGNÁL mimo naše pravidelné setkávání, kde se sdílí vše podstatné, co se týká vaší cesty Esence Pozorovatelky. Pro každou z vás je ve skupině dostatek prostoru pro vaši individuální práci, sdílení a "moje" velká podpora k vám, abyste mohly vše naučené jednoduše začlenit do každodennosti, a procházet po úrovních vědomí bezpečně a s důvěrou. Je také kladen důraz na práci tak, abyste se staly samostatné cítící i myslící bytosti, aniž byste byly závislé nebo se chytaly vnějších autorit.

Je to škola víceúrovňová – pracuje se na všem, co BRÁNÍ prožívat přirozenému a bezpodmínečnému stavu štěstí a lásky, kterým ve skutečnosti jsme

 

Očišťování charakteru, meditační techniky advaity, konstelační práce, porozumění smrti, uzdravení těla...v tomto ročníku budou navíc předané techniky vycházející z "mého" dřívějšího projektu IN&OUT BODY, které pomáhají rozhýbání, zjemnění  a zprůchodnění fyzického těla.Takže více pohybu, tance, aktivních meditací. Také jsou pozvaní významní hosté, kteří svou žitou zkušeností mají co předat. Překvapením budou i pomáhající přístroje 21.století, které mámosobně vyzkoušené a někteří hosté je přinesou na některá naše setkání. Máte se tedy na co těšit:-)"

 

Začlenění duchovních principů do života přináší úplně jiný způsob života. Sama Podstata vše mění. My jí jen děláme místo. Uvolňujeme všechny překážky. A postupně přichází odměna...mnohdy nenápadně. Tu najednou zjišťujeme, že naše mysl už není taková květnatá- ukecaná, naše oči vidí svět průzračněji, naše tělo je citlivější, zažíváme stavy štěstí bez příčiny. Stáváme se laskavostí i soucitem. Naše rozlišovací schopnost je jasnější- skutečně rozeznává Pravdu, iluzi i nevědomost. Bytost se přestává ztotožňovat s tělem, přestává cítit strach. A pokud bytost nepoleví ve vnitřní práci, postupně se prohlubuje natolik, až sama Boží milost převezme vládu a naplní jí. A to je cesta i cíl. A při tom všem pracujeme, tvoříme, máme vztahy, vykonáváme běžné činnosti, vychováváme děti, atd.

M. Meera má za sebou více jak 20 let meditační praxe, prošla řadou očistných technik a vedených seminářů. Účastnila se řady ženských kruhů i jak je vést. Potkává se s realizovanými mistry. Stává se postupně Tichem, z toho naslouchá, zře..a z tohoto prostoru přichází i tato škola Esence Pozorovatelky. Budete opečované na všech úrovních, v rukách prázdné náruče a lidské bytosti, ženy, kterou jste i vy.

 

* Bude vám pečlivě osvětlena celá cesta po úrovních vědomí, na které budete individuálně vedena. Aby to pro vás bylo co nejvíce přínosné, je třeba osvětlovat cestu ve vašem tempu. Skupina slouží k posilování jednotného záměru pro vnitřní práci, pěstování odvahy, laskavosti a soucitu.    

 

* Naučíte se skutečně rozlišovat – rozlišovat s velkým R. Naučíte se rozumnět jak funguje vaše mysl. Odhalíte příčiny svých myslících konceptu a z nich vzniklých návyků. Dostanete jednoduché a smysluplné nástroje, které vám v tomto sebeodhalování velice pomohou.

 

* Dokonalá meditace povstane v dokonale uvolněné mysli. Naučíte se jednoduché techniky přímých meditací prána-jámy, átmavi-čáry, vippassány a sebedotazování, které se neoddělují od života, naopak se hravě do něho zapojí. Tím se mysl uvolní, ztišší a bytost je připravena k hlubší kontemplaci, k"dosažení" úspěchu vnitřního Probuzení.

 

* Také společné sdílení vede ke klidu mysli, necítíte se na to sama. Máte sestry dharmě, které si vzájemně pomáhají, ale nezachraňují. Zároveň se touto praxí napojujete na řadu osvícených žen, které došli k prozření ještě za svého života. A to je velmi cenné, je nám tím ukázáno, že to jde, skloubit práci i rodinu. A to stojí za to, věnovat sama sobě čas na vnitřní proměnu. 

 

* Zlepší se stav vašeho těla, mohou zmizet i nemoce, vaše mysl postupně bude utichat, čímž budete postupně prožívat skutečný stav štěstí. Paradox je, že jím dávno jste. Mysl má určitou kapacitu čemu může rozumět a čemu už ne. A stavu bytí rozumět nemůže, to se nedá myslí uchopit. Mysl zastírá Skutečnost, a to má za následek iluze oddělenosti.

 

* Každý z nás má v sobě osvícení. Všichni máme schopnost zbavit se omezujících myšlenek a emocí a dosáhnout stavu nekonečného vědomí. Je to stav, ve kterém jsme v souladu s veškerou existencí a vším, co je. Možná jsme již na cestě k osvícení, aniž bychom o tom věděli. Vše, co je třeba udělat, je zaměřit se na vnitřní práci a učit se být v souladu s veškerou existencí, být laskaví k sobě i ostatním a prožívat každý moment. Naučme se být součástí všech věcí a objevme v sobě skrytou sílu a moudrost, která se v nás skrývá.

 

Donace za intenzivní celoroční školu:

PRAHA- 25 800,-kč

Platbu lze rozdělit do dvou měsíčních splátek. Tento dar je nevratný. Předávaná nauka byla, JE a bude vždy zdarma. Svou štědrostí přispíváte na náklady pro vznik akce, pronájem, osobní čas M. Meery  který věnuje přípravě, vzdělání a vám, a dalších průvodců. Také je to dar pro rozvoj studia Ponte La Vita a dalším bytostem, které jsou v nouzi a my jim i z těchto aktivit pomáháme. Vaši REZERVACI  vám potvrdíme po uhrazení celé částky nebo 1. splátky. Rezervační formuláře najdete dole pod texty. Platbu můžete uhradit hotově nebo převodem na účet: 2100412191/2010, var. symbol vám pošleme. Pokud ve vás vyvstane dotaz, nebojte se Michaele Meeře zavolat na tel. 608 860 023 nebo si domluvte osobní schůzku.

 

Jednotlivé úplňkové termíny a místa setkání

PRAHA 2024/ 2025

Studio Ponte La Vita, Pernerova 11/293, 186 00 Praha 8/  Kamenice u Prahy

17.10. ČT- 17:00 - 21:00 - Ponte La Vita, Pernerova 11/293, Praha 8, 1. patro

15.11. PA - 17:00 - 21:00 - Ponte La Vita, Pernerova 11/293, Praha 8, 1. patro

1.12. NE -10:00 - 17:00- Ponte La Vita, Pernerova 11/293, Praha 8, 1. patro

13.1. PO- 17:30 - 21:00 - Ponte La Vita, Pernerova 11/293, Praha 8, 1. patro

12.2. ST- 18:00 - 21:00 - Ponte La Vita, Pernerova 11/293, Praha 8, 1. patro

14.3. PÁ - 17:00 - 21:00 - Ponte La Vita, Pernerova 11/293, Praha 8, 1. patro

13.4. NE 10:00 - 17:00 - Kamenice - Ládví

12.5. PO - 18:00 - 21:00 - Ponte La Vita, Pernerova 11/293, Praha 8, 1. patro

11.6. ST - 18:00 - 21:00 - Ponte La Vita, Pernerova 11/293, Praha 8, 1. patro

10.7. ČT - 18:00 - 21:00 - Ponte La Vita, Pernerova 11/293, Praha 8, 1. patro

9.8. SO- 10:00 - 18:00 - Kamenice - Ládví + ohňový obřad

7.9. NE - 10:00 - 18:00 - Ponte La Vita, Pernerova 11/293, Praha 8, 1. patro

 

Co přináší roční výcvik pro ženy - Esence Pozorovatelky

Spojením s esencí pozorovatelky a zažívat stav Pozorovatele se vyšroubováváte postupně z duálního vnímání světa. Naučíte se rozlišovat, kam dáváte pozornost. Tímto pravidelným tréninkem v sobě přenastavíte mysl do odevzdanosti a bdělosti. Už se "nepatláte" v dualitě řešení emocí, těla, vztahů atd. Přestanete se brát tak vážně a zapojíte do svého života humor. Začnete prožívat stav, že tělo je ve vás. Naučíte se opravdu meditovat. Rozpustíte své návyky a zajeté koleje, které vás neposouvají ke šťastnému životu. Zjistíte, jaká je vaše skutečná vnitřní síla, která dokáže sebeléčit. Také naše děti si přejí, abychom je z tohoto stavu vedli a provázeli.

"Jestliže pravidelně medituji, pozoruji svou mysl, udržuji bdělost v každodennosti, tak se automaticky napojuji na vyšší sílu, Pránu, Boha, prostě na TO, co JSEM. K ČEMU JE TO DOBRÉ? Nejen k tomu, že tím buduji velkou vnitřní sílu svobody, soucit, nenásilí. Vidím také na své sklony a zvyky mysli a jsem odvážná/ý je změnit. Umím skutečně projít svými strachy. A z této vnitřní vzešlé proměny jsem opravdu silná, šťastná bytost, zřu ostatní jako sebe sama. Z tohoto nastavení pak skutečně konám to dobré, ve prospěch všech zúčastněných, jinak už nelze. Prostě TO nepustí dělat blbosti.

 

Skutečné zastavení mysli velmi prospívá tělu i buňkám. Většinou se nám tak děje v noci, kdy mysl vypínáme, tím automaticky regenurejeme. Pojďme tomu ještě více naproti, svou vlastní pílí a praxí. Je tu řada bytostí, které tímto prošly, mají osobní zlušenost a naučí vás, že každý má sebeléčící schopnost, každý umí být v kontaktu se svými buňkami, každý je umí dělat šťastnými...protože, když jsou buňky šťastné, je tělo zdravé, bytost zažívá vnitřní nepohnutost, ať se děje, co se děje.  I vy můžete být napojení, šťastní, silní, prospěšní pro své okolí. A tím se vlna šíří...více a více takových bytostí mění staré paradigma. Obracejme se na tyto bytosti, je to ku prospěchu všech generací."     

                                                                                          

     

 

 

Přihlášení na VIII. ročník Školy Esence Pozorovatelky- Esence zdraví 21.století 2024/2025

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Pizzetky svolávají všechny bytosti srdce na velkou slavnost

ZÁŘE ŽENY - "Život s dětmi a bez dětí"

 27.5. v 18:00

Kavárna KKAFE, Střelecký ostrov 336, Praha 1

 

Naše slavnosti neplánujeme, následujeme vnitřní pohyb k tématům, 

které volají o pozornost. Nyní jsme vedeni vyzdvihnout téma, 

s kterým se ženy potýkají po staletí, možná i tisíciletí, a je bohužel aktuální i v dnešní době.

"Jak je stále nahlíženo na ženu, pokud nemá z různých důvodů děti."

Je čas se vědomě zastavit nad tím, jak můžeme všechny ženy ocenit a uznat za to, 

co jsou i když nemají děti. Proto svoláváme k slavnosti, k setkání, sdílení a 

společnému rituálu ZÁŘE ŽENY.

Proto vás vědomé ženy a muže z celého srdce zveme, kdy vaše sdílení k tomuto tématu 

prospěje řadě dalších žen, které právě toto téma řeší a potřebují povzbudit, povznést...

 
Otevřeme toto citlivé téma v prostředí Krásy, radosti, příběhů a svědectví, které inspirují. 
Ve společném rituálu Záře Ženy bude narovnáno a uznáno to, co si žádá o harmonii pohledu na ženy, 
které žijí bez dětí. Chceme připomenout, že ženy mohou zářit a být plnohodnotnými členy společnosti 
s dětmi i bez nich. Bude to večer sounáležitosti skrze příběhy žen, mužů…vašich zkušeností.

 

 

Program skládal vesmír sám, tak jako vždy, když se má udít to, co je smysluplné:-)

 

Umělecká módní přehlídka ZÁŘE ŽENY

Autorské čtení a sdílení skrze knihu ŽIJU BEZ DĚTÍ

Společný rituál ženské hodnoty ZÁŘE ŽENY

Koncert, živá hudba, mantry

 

 

Michaela Meera - vizionářka, umělkyně, autorka Pizzetek. Kromě celé akce se budete moci vnořit do módní divadelní přehlídky ZÁŘE ŽENY, která vznikla pouze pro tento večer. Vědomá krása pozvedá mysl a utišuje ji. Taktéž nás společně s ostatními ženami provede rituálem Záře Ženy.

 

 

 Martina Hynková Vrbová  - moderátorka , scénáristka, autorka knihy "ŽIJU BEZ DĚTÍ" otevře prostor ke sdílení čtením z této knihy, pro naše příběhy i příběhy žen, s kterými se tento večer setkáme. Pravda a společné zkušenosti osvobozují. Kniha bude na místě k zakoupení a podpisu. Více o Martině Hynkové Vrbové a knize najdete pod událostí níže.

 

 

Šárka Al'esia Marková - zpěvačka, moderátoka a soundhealerka. Učinkovala v muzikálech Jesus Christ Superstar, Bídníci, Pomáda, Děti ráje. V současné době se věnuje intuitivnímu zpěvu, práci s hlasem a zvuky, které jsou léčivé pro lidské tělo. Tvůrkyně zvuku a zvuková alchymistka spoluvytvoří scénář, moderaci a hudebně doprovodí celý večer s Leonou Manton a dalšími hudebníky.

 

 

 

 Leona Manton  - zakladatelka hudebního uskupení Mahamantra. Mistryně manter, které hraje od r. 1998 po svém pobytu v ášramu u Amachi coby její asistentka. Říká, že každý má vedení v sobě, a to i předává ve svém zpěvu. Spolu s Šárkou Alesiou hudebně vyladí celý večer.

 

 

 

 

  

 

Monika Kudelová  - průvodkyně k radosti a vnitřní svobodě. Spolu s Michaelou Meerou připraví scénář umělecké módní přehlídky Záře Ženy a jistě se podělí i o svůj životní příběh.

 

 

 

 

Vstupné je zdarma.

Pro očekávanou vysokou účast si prosím rezervujte místo níže v rezervačním formuláři! Nebo na tel: 608 860 023, info@pizzetky.cz.

Pro rezervované účastnice / účastníky máme bonus : 

-10% sleva na modely z přehlídky

Děkujeme kavárně KKAFE za možnost tuto slavnost uspořádat.

 

     

 

Na vás všechny se těší team Záře Ženy:-)

 

            

 

A nezapomeňte si své místo rezervovat včas.

 

Rezervace na slavnost ZÁŘE ŽENY 27.5.

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

M. Meera: " Martina ke mě přišla na Pizzetku na míru kdysi dávno na začátku vzniku projektu Pizzetky. Pak jsme se neviděly mnoho let. Před pár týdny při jízdě autem jsem ji najednou uslyšela v rádiu. Mluvila o své knize ŽIJU BEZ DĚTÍ. Bylo to silné a ačkoli to nedělám, moje ruka ji spontánně začala psát děkující sms. Bylo to prostě TO téma, které se dralo ven i skrze mne při přípravě slavnosti Pizzetek. Je to téma, které řeší tolik žen. I já jsem ve své daleké minulosti tímto dilematem prošla. Žádnou dospělou ženu téma mít děti nemine. Je to prostě normální, když máte ženské tělo:-) Slovo dalo slovo a Martina Hynková přijde osobně na slavnost ZÁŘE ŽENY zazářit. Promluví nejen o knize, ale i o jejím příběhu, vyzve nás všechny ke sdílení a bude součástí rituálu ZÁŘE ŽENY.

 

Martina Hynková Vrbová - moderátorka , scénáristka, autorka   knihy

  "ŽIJU BEZ DĚTÍ"  . vystudovala klasickou kytaru na Státní konzervatoři v Praze a na konzervatoři Reina Sofia v Madridu. Táhlo jí to ale také k mikrofonu a před televizní kameru. Začínala jako programová hlasatelka v České televizi a na stanici ČRo Praha. Moderovala celou řadu pořadů. V roce 2009 získal pořad Retro, jehož je moderátorkou, televizní cenu Elsa za nejlepší magazín. 

 

V současnosti ji můžete vidět v live magazínu Sama doma v ČT. Spolupracuje na vzniku pořadu 13.komnata, píše scénáře a stojí u zrodu nových televizních projektů např. dokumentárního cyklu K poctě zbraň! jehož je průvodkyní i autorkou. Úzce spolupracuje také s Českým rozhlasem. Je autorkou knihy Žiju bez dětí, příběhů žen, které se nestaly matkami. S investigativním reportérem ČT Jiřím Hynkem vychovává dvě dcery a jednoho syna.  Ráda cestuje, zajímá se o zvyky i rituály původních obyvatel a studuje energetickou medicínu. Autorka fotograie: Lenka Hatašová

 

Kniha ŽIJU BEZ DĚTÍ: Martina Hynková Vrbová v průběhu dvou let vyzpovídala bezdětné ženy různého věku, povolání i zájmů. Vznikla tak fascinující mozaika příběhů, které otevírají hluboká témata rodiny, hodnot i partnerských vztahů. Jedna žena po dětech toužila, ale nemohla je mít. Druhá žena kvůli znásilnění přehodnotila touhu po rodině. Další ženě děti nic neříkají a svou existenci bez dětí hodnotí i lesbický pár či žena blížící se věkem stovce. Poznejte silné osudy dobrovolně i nedobrovolně bezdětných žen.

 

Píseň ženy

The HU - Song of Women feat. Lzzy Hale of Halestorm

 

Říká se, že kokosová palma pěstuje květiny

Bylo srdcervoucí tiše zpívat
Manželka a přítelkyně
Soucit
 
Jsem kosti a jsem kůže
Jsem doma, kde začíná život
Začal jsem války, dal jsem mír
Přes oceán nosím semeno
Jsem tvůj milenec
Jsem tvá matka
Jsem tvoje sestra
Jsem tvá dcera
 
Když králové padli na kolena
Zpívají ženskou píseň
Když na stromech pějí ptáci
Zpívají ženskou píseň
Slunce vychází na východě
Zpívá ženskou píseň
Každé srdce, které bije
Zpívá ženskou píseň
 
Jsem oheň
Já jsem voda
Jsem císařovna
Jsem hrom
Jsem květina
Divím se
Já jsem ten objekt
Tvé touhy
Jsem krása
Jsem milost
Jsem víra
 
Na věčně modré obloze cvrlikali ptáci
Říká se, že se budete ve svém srdci radovat
(Jsem víra)
Manželka a přítelkyně
Soucit
 
Když králové padli na kolena
Zpívají ženskou píseň
Když na stromech pějí ptáci
Zpívají ženskou píseň
Slunce vychází na východě
Zpívá ženskou píseň
Každé srdce, které bije
Zpívá ženskou píseň
 
Říká se, že hory Argalkhan jsou pokryty otvory
Zdá se, že ti, kteří jsou mu blízcí, budou dojati
Na věčně modré obloze cvrlikali ptáci
Říká se, že se budete ve svém srdci radovat
Ano
Každé srdce bije ženskou píseň
Každé srdce bije ženskou píseň
       Každé srdce bije ženskou píseň ......

 

Pizzetky

Pizzetky
Pernerova 11/293
Praha 8
18600
IČO: 68409923
+420 608860023 info@pizzetky.cz www.pizzetky.cz
www.pontelavita.cz
Facebook: Pizzetky
www.pizzetky.cz